Konzument-Test

Konzument Test 4

Konzument Test 4

Tématem tohoto Konzument Testu je bezpečnost dětské obuvi. Spotřebitel by měl být lépe informován o značkách a piktogramech, které se na obuvi vyskytují v označení. Některé z nich jsou závazné, jiné na výrobek umisťuje výrobce popřípadě jiný článek distribučního řetězce dobrovolně jako informaci pro spotřebitele. Je v zájmu spotřebitele naučit se lépe orientovat a rozhodovat při výběru obuvi z hlediska zdravého vývoje nohy jeho dětí.

Obuv je výrobkový sortiment, který našim spotřebitelům činí mnoho problémů. Alespoň to vyplývá ze statistiky dotazů a žádostí o radu při reklamaci,s nimiž se spotřebitelé obrací na Sdružení českých spotřebitelů.

Č. vydání: Konzument Test č. 4, 2006

konzument-test-4.pdf

Konzument Test 3

Konzument Test 3

Technické normy jsou pro běžného spotřebitele něco, o čem přemýšlí teprve tehdy, když mu jejich neexistence způsobí nepříjemnosti. Normy nás však provázejí na každém kroku a bylo by velmi obtížné představit si každodenní život bez nich.

Od okamžiku, kdy se probudíte, až po večer u televizní obrazovky napomáhají normy k tomu, aby náš den byl snadnější, příjemnější, ale také bezpečnější. Představte si situace, že vaše bankovní karta je příliš veliká a nevejde se do štěrbiny bankomatu, baterie se nehodí do elektrického přístroje, obchody fungují bez čárových kódů, které kvantifikují a oceňují zásoby zboží, neexistují normalizované názvy domén internetových stránek. Nepříjemné představy, že?

Č. vydání: Konzument Test č. 3, 2005

konzument-test-3.pdf

Konzument Test 2

Konzument Test 2

Chcete přestavět byt či koupelnu, nebo si necháte na míru vyrobit a zabudovat kuchyňskou linku? Pak uzavíráte smlouvu o dílo. Nemáte na realizaci svých plánů oběživo a přesto nemíníte jejich naplnění více odkládat? Můžete uzavřít smlouvu o spotřebitelském úvěru...

Možná byste si nejdříve měli přečíst tuto tiskovinu; v každém případě ale smlouvu, dříve než ji uzavřete.

Č. vydání: Konzument Test č. 2, 2004

konzument-test-2.pdf

Stránek: 10, stránka: 1 ... 7 | 8 | 9 | 10