V Brně proběhl veletrh cestovního ruchu

16. Mezinárodní veletrh cestovního ruchu GO a REGIONTOUR – pomohou lednové veletrhy s výběrem letní dovolené?

Stalo se již tradicí, že jedněmi z prvních veletrhů uskutečněných na začátku nového roku jsou na Výstavišti v Brně Mezinárodní veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR.

Letos se uskutečnil již 16. ročník Mezinárodního veletrhu průmyslu cestovního ruchu GO a 15. ročník Mezinárodního veletrhu turistických možností v regionu REGIONTOUR ve dnech 12. –15. ledna 2006.
Hlavním tématem veletrhu REGIONTOUR je domácí cestovní ruch.

Oba veletrhy představují největší prezentaci průmyslu cestovního ruchu s důrazem na regiony ve střední Evropě. Návštěvníkům nabízejí možnost zhlédnout a vystavovatelům možnost představit komplexní přehlídku regionu a turistických České republiky, zahraničních regionů, cestovních kanceláří a agentur, zahraničních turistických centrál.

Odbornou spolupráci zajišťovaly Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, CzechTourism, Asociace cestovních kanceláří ČR, Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, Národní federace hotelů a restaurací, Asociace leteckých provozovatelů ČR, Sdružení podnikatelů v pohostinství a cestovního ruchu HO.RE.KA ČR, Česká centra.

Veletrhy doplňovaly zajímavé doprovodné programy, odborné přednášky, workshopy, semináře a tiskové konference. Někteří vystavovatelé nabízely návštěvníkům různé akční slevy při výběru letní dovolené přímo na jejich veletržním stánku. Mnoho návštěvníků tak mělo vyřešeno dilema, kam letos létě, a zda stráví dovolenou doma nebo v zahraničí.

Organizátoři očekávali nárůst návštěvníků, což se potvrdilo - bylo jich o 37 000 více než v loňském roce; zahraničních vystavovatelů bylo o 26 více než vloni ...

zavřít

17. 01. 2006 00:00